حقیقت ایمان

 

حقیقت ایمان(جلسه اول):

ترسم که به مقصد نرسی اعرابی      این ره که تو می روی به ترکستان است...

گاه کسی رنج سفر به سمت خدا را به جان خویش می خرد و بعد از عمری انجام واجبات و ترک محرمات به جای آنکه به خدا برسد سر از ترکستان و کفرستان در می آورد!!!

دو برادر از بنی اسرائیل در یک ساعت به مسجدی وارد شدند در حالی که وقت ورود، یکی از آن ها ولی خدا و دیگری ولی شیطان بود اما هنگام خروج ، برادری که ولی خدا بود از چشم خدا افتاد و آن برادر ولی شیطان شد ولی خدا!

چطور؟!

امام معصوم فرمود : آن برادر که ولی شیطان بود حال خوش برادرش را وقت مناجات دید واز خود بیخودش برگشت و توبه کرد ولی آن برادر ولی خدا زیر چشمی به برادر گنهکارش نگاه کرد و در دل گفت: من چقدر خوبم و خدا باید قدر من را بدانی؛ نماز به جای آن که به خدایش برساند عجب و غرور در دلش انداخت و از خدا دورش کرد...

گاهی با نماز باروزه با قرآن بعضی ها از خدا دور می شوند!!!

اول بلوغ  به جای آنکه به ما بگویند چه بکن و چه نکن باید کسی پیدا شود و بگوید با این "بکن، نکن ها" قرار است به کجا برسیم؟ مقصد کجاست و الا می شویم مصداق این شعر که این ره که تو می روی به کفرستان است...

یک حرف ترسناک بزنم که به خود بیاییم: لعنت به نمازی که آدم رو شقی کند که

بعضی ها عمری نماز خواندند و اشقی الاشقیاء شدند...

حقیقت ایمان (جلسه دوم):

موضوع: مهم ترین اتفاق در جامعه دینی ما امروز این است که

بعضی ها نمازخوان بد را، مومنین از خدا بی خبر را که می بینند از دین زده می شوند؛ حق دارند اما آیا این بهانه ی خوبی برای بی دینی است؟؟

وقتی از بیرون به امر و نهی های اسلام، این شریعت الهی نگاه می کنیم حس می کنیم تک تک این  دستور ها از قلب مهربانی صادر شده که مثل پدری مهربان که حتی هنگام ابرو در هم کشیدنش هم محبت او به فرزندانش را میتوانی ببینی.

در همه بکن نکن های این دین، عشق و محبت جاری است اما وقتی میان مسلمان های پیرو این دین که می روی یک باره قداره بندها و جلادهایی را می بینی که روی هر کافری را سپید کرده اند.

حجاج بن یوسف ثقفی حافظ قرآن و امام جماعتی بود که فرزند خلیفه دوم به او اقتدا می کرد.

همین آدم را "عمر بن عبد العزیز" که از خلفای بنی امیه است می گوید اگر هر امتی جلاد ترین آدم خود را معرفی کنند و ما حجاج را معرفی کنیم هیچ کس سفاک تر از نخواهد بود!!!

جلادترین آدم نمازخوان بوده و تازه وقتی وارد کوفه شد گفت بی گناهتان را به جرم گنهکارانتان خواهم کشت. سرهای شما مثل میوه های رسیده ای است که وقت جدا شدنشان رسیده است بعد گفت هر چه می کنم عین شرع است!

اگر دنبال نماز خوان بد می گردی تاریخ پر است از این جور آدم ها اما سری را کربلا به از پهلو به نیزه زدند که عمود آهن آنچنان بر فرق سرش وبیدند که پیشانی اش را دریده بود اما راوی می گوید هنوز اثر سجده و داغ مهر به پیشانی عباس بالای نیزه هویدا بود...

زیر خیمه ی محبت حسین نشستی تو چطور نماز عباس را ندیدی و نماز خوان حقیری را، مسجدی بداخلاقی را یا روحانی بد کرداری را دیدی؟ عباس علی دلیل خوبی برای دلدادگی به نماز نبود که دیدن یک نمازخوان بد بهانه ای بشود برای کنار گذاشتن از نماز؟!

حقیقت ایمان(جلسه سوم):

موضوع:از نماز با دعوت شیطان تا نماز با دعوت خدا

شیطان برای به بند کشیدن انسان ها دست به آرایش زشتی ها می زند و چه آرایشگر ماهری است شیطان!!!

یک لذت حقیر را این قدر در چشم انسان تزیین می کند که فکر می کنی اگر به آن برسی چه دلی از عزا در می آوری؛ بخاطر همین کلی دست و پا می زنی و خشم خدا را به جان می خری و آبروی خود را پیش امام زمان می بری تا بعد از همه این را به یک ساعت لذت حقیر برسی.

بعد با خودت میگی همین بود؟!

ولی تا آب غسل لذت حقیر قبلی خشک نشده و مزه حقارت را چشیده باز با آرایشگری شیطان می روی سراغ گناهی دیگر...

کار شیطان همین است زشتی ها را زیبا می کند و از آن سو زیبایی ها را زشت جلوه می دهد. سجاده می دهد دست شمر بن ذی الجوشن که نماز بخواند و مردم دنیا را دعوت به تماشا می کند تا همه را از نماز بیزار کند. انصافا هم این نماز دوست داشتنی نیست.

خوب؛ آیا خدا دست روی دست گذاشته که شیطان همه را از نماز بیزار کند؟!

نه! خدا هم "حبب الیکم الایمان و زینه فی قلوبکم"

 همان لحظه ای که شمر نمازخوان را شیطان به گودی قتلگاه می فرستد خدا هم حسینش را می فرستد به همان گودال تا بگوید یا غیاث المستغیثین و مناجات بخواند؛ دیگر جلوی مناجات حسین حنای شیاطین و شمر ها رنگی دارد؟

 برای دنبال کردن ادامه مطالب فایل صوتی زیر را دنبال کنید:

 

برای ادامه مطلب لطفا فایلهای  صوتی زیر را دنبال کنید

 

 « عزیــــزان فایلهــــــا به ترتیب جلســـــات قرار گرفتـــــــه اند »

 

DownloadNamePlaySize Length
downloadmsaeidi.ir(??? ????? ?????)

21.6 MB23:36 min
downloadmsaeidi.ir(??? ????? ?????)
(My Recording)

48.7 MB35:28 min
downloadmsaeidi.ir haqiqate Iman 3
(msaeidi.ir/Morteza Saeidi)

44.7 MB32:25 min
e